Obecní úřad Bezděkov
Bezděkov pod Třemšínem 3
262 42 Rožmitál pod Třemšínem
Česká Republika
Brdy
Brdy jsou pohoří táhnoucí se více než 70 km jihozápadním směrem od hlavního města Prahy a v celé své délce představují jednolitý pás lesního porostu. V jejich centrální části, tedy Středních Brdech, se v minulosti nacházel vojenský výcvikový prostor, který byl pro veřejnost nepřístupný. Díky tomu byla tato rozsáhlá část krajiny ušetřena civilizačnímu rozvoji. V roce 2016 však vojenský újezd Brdy zanikl a na jeho místě byla vyhlášena Chráněná krajinná oblast Brdy, do které byla včleněna i podstatná část Brd Jižních. Na velké části bývalého vojenského újezdu musela poté proběhnout pyrotechnická asanace spočívající v očištění oblasti od nevybuchlé vojenské munice. Některé oblasti, jako bývalé dopadové plochy a těžko přístupná místa, nešla kvůli velkému nebezpečí vyčistit a proto je do nich i nadále trvalý zákaz vstupu. To se týká i areálu kolem dopadové plochy Brda, jenž nadále zůstal jako vojenské cvičiště dělostřelecké posádky Jince.
I když Brdy leží víceméně v centru České republiky, jsou místy, zejména v oblasti Středních Brd, až neuvěřitelně liduprázdnou krajinou. Nenachází se zde žádná turistická centra, hotely a kromě okrajových částí ani chatové kolonie či trvale obydlená centra. Proto jsou Brdy tak vyjímečné a lákavé k návštěvě jejich zajímavých míst.
Jedním z těchto míst, je Mohyla Jakuba Jana Ryby stojící na místě kde si hudební skladatel, dne 8. dubna roku 1815, vzal dobrovolně svůj život. I přes to, že je s tímto místem spojená tragédie, jedná o hojně navštěvované místo turisty či místními, kteří zde mohou památku J. J. Ryby uctít. Mohyla se nachází v lese na úbočí vrchu Štěrbina, necelého půl kilometru nad obcí Voltuš a z Bezděkova se dá k tomuto místu dojít po značených turistických trasách.
Vrch Třemšín (827 m n.m.) je nejvyšším vrcholem jižní části Brd a dominuje celému zdejšímu kraji. Nalézá se necelých 8 km vzdušnou čarou jihozápadně od Rožmitálu pod Třemšínem. Název vrchu, Třemšín, pochází dle pověstí od tří zlatých prutů neboli "šínů", potopených v hradní studni. Vrch byl nazýván Jaroslavem Vrchlickým "králem brdských lesů".
Původní hrad, který zde stával, byl zpustošen za husitských válek kolem r. 1420. Hrad založil patrně jeden z příslušníků rodu Buziců, snad již na rozhraní 12. a 13. stol. Úvahy o předslovanském osídlení se zatím nepotvrdily, byť možné pozůstatky obranných valů jsou v terénu stále patrné. Důkladný archeologický průzkum, jenž by tuto hypotézu potvrdil, či vyvrátil, však nebyl ještě proveden.
Dvě velké vodní nádrže, Dolejší a Hořejší padrťský rybník se nacházejí ve střední části rozsáhlých brdských lesů, přibližně 1,5 km severně od Teslín, nejvýše položené osady v Brdech. Leží přibližně ve výšce 630 m n.m. a sloužily jako zásobárna vody pro provoz železářských hutí a hamrů v dnes již zaniklé obci Padrť. Při východním okraji Hořejšího padrťského rybníka jsou rozsáhlé mokřiny. Rybníky a jejich okolí o rozloze 200 ha jsou přírodní rezervací s přirozenými společenstvy podmáčených smrčin, vodními a rašelinnými společenstvy.
V severní části CHKO, asi tři kilometry jihovýchodním směrem od městečka Strašice, se na soutoku Třítrubeckého a Padrťského potoka nachází lovecký zámeček Tři Trubky. Ten zde nechal v 80. letech 19. století vystavět kníže Jeroným Colloredo-Mansfeld, jenž tehdy vlastnil tuto část Brd. Toto bývalé luxusní letní sídlo má zděné přízemí, patra jsou dřevěná (roubená) a završeno je strmou sedlovou střechou. Celý objekt byl určen k reprezentačním účelům, byl vybaven loveckými trofejemi, malbami a rytinami s loveckými výjevy, měl vlastní vodárnu a vodní elektrárnu.
V roce 2024 prošla tato kulturní památka částečnou rekonstrukcí a v bývalých přilehlých hospodářských budovách byl pro veřejnost otevřen Dům přírody.